Müşteri Hizmetleri


05435166135/08503044380

Hayatını Yollara Adayan İnsanlar

6 Nis 2015 tarihinde yayınlandı

Hayatını yollara adayan insanlar
Aidiyet hissi olmadan yaşayabilir misiniz? Hayatını, yollara adayan bu insanlar hiçbir yere ait olmadan yaşarlar ancak içlerinde bir aidiyet arayarak. Onların evreni sadece bir kutunun içinde değil, dünyayı saran tüm yolların üzerindedir.
Bu hayatları kadrajlamamın sebebi, zorunlu bir şekilde yalnızlığa alışan bu insanların bir de bizler tarafından ötekileştirilmesidir. Bizim gözümüzde yalnızca yük taşıyan bu insanlar aslında arkalarında bir ömür taşırlar. Bu hayatlardan biri de "Jet İbo" lakaplı İbrahim Geneş'e aittir. O, bu hayatın ona kattıklarını şöyle yorumlar, " Bizler, bu hayatta şunu öğrendik; toplum, kişileri mesleklerine ve görünüşlerine göre (yani bir sıfat biçerek) yaşadıkları hayatları bilemeden hor görmektedir.Toplum, bizi öyle bir ayırdı ki, güya kültürsüzüz ya, ancak bizler o insanların yaşadıklarının çok çok fazlasını bu yollarda yaşıyoruz. Bizim her akşam gidebileceğimiz bir adresimiz yok, yol bizi nereye götürüyorsa bizim adresimiz orasıdır."
Yılların ve yolların eskitemediği mesleklerden birisidir kamyon şoförlüğü. Nitekim içilen ve bir olimpiyat meşalesi gibi, hedefe yanarak varan sigarası kamyoncunun tek yol arkadaşıdırwww.ticariarackiralama.com